Bio-Dom

BIO DOM
Home
Korzyści
Image

Nasze domy drewniane odpowiadają zarządzeniom dotyczącym oszczędzania energii (EnEV), a także posiadają bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej co gwarantuje niskie zużycie energii.


Naturalny materiał budowlany od stuleci

Drewno od wieków służy ludziom jako materiał do budowy mieszkań. Wraz z upływem czasu budownictwo blokowe zyskało uznanie w oczach zarówno mieszkańców jak i budowniczych. Zdrowy i naturalny klimat pomieszczeń sprawia iż w domu drewnianym ludzie czują się lepiej, zdrowiej i bardziej swobodnie. Naturalny budulec - jakim jest drewno jest nie tylko przyjazny, jest również praktyczny, ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, swoją długowieczność i inne cechy, których nie sposób przecenić. Kwadratowy brus z oddzielonym twardzielem i okrągłe belki ściany wieńcowej, do wyboru o grubości od 70 mm do 300 mmwyboru o grubości od 70 mm do 300 mm.

 Pasywne domy

Pasywny dom jest budynkiem, w którym można osiągnąć komfortowy klimat wnętrza, bez aktywnych systemów ogrzewania i klimatyzacyjnych. Przy stale wzrastających kosztach energii za oleju i gaz można całkowicie zrezygnować z tych kopalnych nośników energii, co udało nam się zrobić dzięki naszym pasywnym domom. Aby pasywny dom zużywał mniej energii niż przeciętny europejski dom mieszkalny, należy zwrócić uwagę na formę budynku, ustawienie na południe i jak najmniejsze ocienienie. Zakładając to, można doprowadzić do zaoszczędzenia energii dla całego domu pasywnego do 80%. (porównanie dom o niskim zużyciu energii = 100%) Nasza wartość standardowa U= 0,12

 3-litrowy dom

3-litrowy dom potrzebuje do 70% mniej energii niż konwencjonalny dom. Poprzez pompę cieplną jest niezależny od oleju i gazu i oferuje lepszy klimat pomieszczenia poprzez kontrolowane napowietrzania i odpowietrzanie. 3-litrowe domy maja roczne zapotrzebowanie na ciepło ogrzewcze, które jest mniejsze albo równe 30 kWH/(m²a). (np. 3 litry oleju opałowego na rok i m²). Cechą jest bardzo dobra izolacja ciepła zewnętrznych elementów budowlanych o wysokiej szczelności powietrza, sprawdzonej przez test Blower-Door. Aby utrzymać wartość energetyczną możliwie nisko, oferujemy super oszklenie dzięki trzywarstwowym szybom zespolonym.

 Zdrowy klimat

Naturalna zdolność dyfuzyjna masywnego drewna zatroszczy się o zdrowy klimat pomieszczenia. Zdolność drewna do magazynowania wilgoci i oddawania jej w razie potrzeby prowadzi do naturalnego regulowania wilgotnością powietrza.

 Warunki odpowiednie dla rodziny

Rodzina wnosi życie do domu. Aby Państwo dobrze się czuli, robimy wszystko, żeby zaplanować i ukształtować Państwa nowy drewniany dom tak, aby były w nim warunki odpowiednie dla rodziny i dzieci.

 Długowieczność

Rysy osiadania, pożółkły tynk, pokryte nalotem fugi …. tego wszystkiego nie ma w domach drewnianych, które są ponadczasowo piękne. Nawet ekstremalne warunki atmosferyczne nie mogą im nic zaszkodzić, co potwierdzają kilkusetletnie chaty z okrąglaków.

 Korzyści:

    • nasze domy drewniane odpowiadają zarządzeniom dotyczącym oszczędzania energii (EnEV)
    • nasze domy posiadają bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej co gwarantuje niskie zużycie energii
    • zamawiając u nas dom zyskują Państwo na czasie dzięki stosowanym przez nas najnowszym technologiom produkcyjnym wybudowanie drewnianego domu trwa o połowę krócej niż domu z cegły
    • budynek jest prawie natychmiast suchy
    • prace wykończeniowe można rozpocząć niezwłocznie po oddaniu budynku do użytku.

 

 
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)