Bio-Dom

BIO DOM
Home
Sposób budowy Sposób budowy

Przy budownictwie drewnianym szkieletowym wznoszona jest konstrukcja szkieletowa...

> > > > >
Korzyści Korzyści

Nasze domy drewniane odpowiadają zarządzeniom dotyczącym oszczędzania energii (E...

> > > > >
 
Realizacje Realizacje

Zobacz nasze realizacje. Domy mieszkalne, domy mieszkaniowe, oraz inne realizacj...

> > > > >
Bio-Style Dom Bio-Style Dom

Szkieletowy dom drewniany

Z jednej strony mogą Państwo wybrać właściwy dom z nasz...

> > > > >
 
Sposób budowy
Image

Przy budownictwie drewnianym szkieletowym wznoszona jest konstrukcja szkieletowa słupowa z konstrukcyjnego drewna litego i oszalowana płytami gipsowo-kartonowymi. Płaszczyzna instalacyjna jest w pełni zaizolowana wykorzystana do przeprowadzenia przewodów.
Nasze budowle opierają się na konstrukcji szkieletowej, słupowej z drewna litego, oszalowanej płytami kartonowo-gispowymi. Płaszczyzna instalacyjna jest w pełni izolowana – co pozwala na znacznie prostszy i szybszy sposób instalacji technicznych. Taka koncepcja pozwala nie tylko znacznie skrócić czas budowy, ale też dopuszcza zmiany – podyktowane Państwa indywidualnymi potrzebami.


 Historia

Budownictwo drewniane szkieletowe nie jest jedynie trendem mody współczesnej. Już pod koniec XIX wieku zdobyło uznanie w Ameryce Północnej, Skandynawii, Japonii i Niemczech. Ten rodzaj budownictwa rozwinął się w ostatnich latach tak dalece, że dzisiaj domy szkieletowe drewniane, spełniają najwyższe wymagania jakościowe, pozostając przy tym bezkonkurencyjne jeśli chodzi o możliwości konfiguracji i cenę. To jedyny rodzaj budownictwa – które przy tak niskich kosztach budowy, oferuje tak dalece idącą uniwersalność, trwałość oraz estetykę. Ponadto – dzięki ogromnej elastyczności w sposobie rozmieszczania elementów konstrukcyjnych, śmiało możemy zaryzykować twierdzenie, że zaprojektujemy dla Państwa dokładnie taki dom jaki sobie Państwo wymarzą, a później go wybudujemy.

 Efekt zewnętrzny

Nasze domy równie okazale jak wewnątrz, prezentują się z zewnątrz. Konstrukcja szkieletowa pozwala na pełną dowolność w wyborze poszycia zewnętrznego – spośród oferowanych przez nas materiałów. Tak więc Ci z Państwa, którzy chcą mieszkać w domu drewnianym, będą mieć dom drewniany, ci zaś którzy jednak preferują dom otynkowany czy pokryty murem licowym, również otrzymają od nas produkt, całkowicie spełniający ich oczekiwania.

 Energia

W naszych domach zawsze panuje przyjazny klimat i temperatura. Koniec ze zbyt wysoką temperaturą w lecie i chłodami w zimie. Drewno jako materiał budulcowy – ma doskonałe własności cieplne, a w połączeniu ze stosowanymi przez nas nowoczesnymi materiałami termoizolacyjnymi, powoduje, że w naszych domach będą się Państwo czuć po prostu dobrze.

 Ciepło

Właściwości termoizolacyjne naszych domów są dużo lepsze niż tradycyjnych budynków. Dzięki temu zużycie paliw służących ogrzewaniu domu jest znacznie mniejsze. Ciepło i oszczędnie – tak można najkrócej scharakteryzować warunki mieszkalne w naszych domach.

 Tynki gliniane

Proponujemy państwu wewnętrzne otynkowanie gliniane. Łatwość tynkowania i korzystne właściwości higroskopijne – powodują iż taki tynk jest nie tylko estetyczny – ale też podnosi komfort mieszkania. Tynk przyczynia się do lepszego obiegu wody i pary wewnątrz mieszkania – a co za tym idzie jest bardzo korzystny dla alergików, dzieci i osób starszych. Glina wchłaniając nadmiar wody w postaci pary wodnej i oddając ją, kiedy w pomieszczeniu jest sucho – spełnia rolę swoistego regulatora – nawilżacza, który w znaczący sposób podnosi komfort mieszkania w „biodomie”

 

 
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)

Dziennik budowy